Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Семінар-тренінг від компанії FESTO Україна

logo_4.jpg

Співробітники кафедри технології машинобудування Українського державного університету науки і технологій з січня 2020 р. приймають участь в реалізації Спільного європейського проекту країн Європейського Союзу (Бельгія, Швеція, Португалія), України та Грузії «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0» (609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP-HEIn4).

В рамках проекту 3-7 липня 2023 р. командою компанії Festo Україна у місті Київ було організовано інтерактивний семінар-тренінг «Lean Management and Industry 4.0 – two Complementary Approaches». З боку УДУНТ в роботі прийняли участь: професор кафедри технології машинобудування Анісімов В.М., доценти кафедри електрометалургії Деревʼянко І.В. та Жадонос О.В., доцент кафедри автоматизації виробничих процесів Маначин І.О., доцент кафедри економічних наук Чернова Н.С.

Інформаційні повідомлення


Рисунок 1 – Учасники семінару-тренінгу від УДУНТ

Під час семінару учасники ознайомились з функціонуючими в компанії Festo (Німеччина) міждисциплінарними формами навчання з таких важливих технологій як «аналіз та обробка великих масивів даних», «цифрові двійники», «бережливе виробництво», «сучасні промислові мережі», що дозволяє зрозуміти за рахунок яких інструментів це сприяє розвитку нових перспектив та інновацій і відповідає викликам сучасних світових концепцій розвитку промисловості Індустрія 4.0 та Сталого розвитку. Дуже цікавими були технічні рішення, впроваджені компанією «Festo», з реалізації науково-технічних розробок, приклади взаємодії з індустріальними партнерами.

Рисунок 2 – Під час проведення семінару

Практичне застосування методів аналізу та шляхів оптимізації структури виробництва було розглянуто під час міні ігри, яка імітувала виробничий процес. Це дозволило дізнатись про систему «Канбан» і особливості її застосування на сучасних підприємствах, навчитися розраховувати час технологічного циклу на різних ділянках виробництва і впроваджувати  принцип «виробництво точно до часу», а також розробляти різні стратегії обслуговування виробництва і впроваджувати найбільш ефективні з них на кожній конкретній ділянці.

  image

          

Рисунок 3 – Під час тренінгу «На шляху до ідеального виробництва: система «Канбан»

Після завершення семінару-тренінгу всі учасники заходу отримали сертифікати Festo міжнародного зразка.

Щиро дякуємо організаторам і викладачам компанії Festo Україна доценту Євгену Риженко та професору Миколі Якимчуку за професійно подану інформацію, теплий прийом і бездоганну організацію.

Кафедра технології машинобудування