Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Герої не вмирають

v.sereda.jpg

 

Із сумом повідомляємо, що під час виконання бойового завдання із захисту територіальної цілісності і державного суверенітету України, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації проти України отримав поранення не сумісне з життям випускник кафедри Автоматизації виробничих процесів групи АВ01-13 Владислав СЕРЕДА.

За роки навчання Владислав проявив себе як здібний студент і ці переваги дозволили йому мати добрі успіхи у навчанні. Постійно демонстрував стриманість, чемність та доброту. Завжди був життєрадісним, доброзичливим та тактовним. При необхідності завжди готовий був прийти на допомогу, за що користувався повагою серед своїх одногрупників та викладачів. Після закінчення навчання одразу вирішив йти на військову службу. Він не боявся труднощів, був мужнім та твердим у своїх рішеннях.

Пам’ять про Владислава назавжди залишиться у наших серцях. 

Від усього колективу кафедри висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким Владислава.

 

Участь у тематичному семінарі

kapp_11454.jpgkapp_6814.jpg

 Постійне підвищення кваліфікації - основа професійного зростання. Саме так вважають викладачі кафедри Автоматизації виробничих процесів. Відвідування різних професійних заходів – один з можливих варіантів такого зростання.

Так доцент кафедри Маначин Іван Олександрович прийняв участь в тематичному семінарі з ефективного використання стисненого повітря, енергозбереження та цифровізації в пневматичних системах, перспективного і інноваційного обладнання для промислової автоматизації, що проводився в рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+ «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4) компанією «FESTO» в Українському державному університеті науки і технологій 14 листопада 2023 р.

Вивчення можливостей, що з’являються внаслідок нової промислової революції – це безперечно дуже актуально.

Тепла зустріч

img_20231004_092341.jpgimg_20231004_100205.jpg

3 жовтня 2023 р. кафедру відвідав випускник 1961 року Юрій Веніамінович Черніхов. Визнаний фахівець-практик, кандидат технічних наук, Юрій Веніамінович тривалий час очолював наукову діяльність Науково-виробничого об’єднання «Дніпрочорметавтоматика», будучи заступником директора з наукових питань. Нас пов’язує багаторічна плідна співпраця.

Ось і зараз він завітав на рідну кафедру з подарунком: авторським екземпляром своєї нової книжки «Електромагнітна сумісність технічних засобів в АСУ ТП». У цьому невеликому за обсягом виданні автор спромігся викласти основні поняття електромагнітної сумісності, розглянути вплив зовнішніх електромагнітних завад на якість функціонування АСУ та надати, спираючись на чинні вітчизняні та міжнародні стандарти, практичні рекомендації щодо його усунення.

Кафедра АВП сприйняла подарунок з особливою вдячністю, адже Група забезпечення якості освітньої програми «.Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» нещодавно ухвалила рішення про запровадження однойменної з новою книжкою вибіркової навчальної дисципліни.

Семінар від компанії Festo

kapp_13646.gifkapp_14834.png

1_seminar_2023.jpg2_seminar_2023.jpg

Доцент кафедри автоматизації виробничих процесів Маначин І.О. взяв участь у семінарі-тренінгу та отримав сертифікат компанії Festo!

Розширений семінар-тренінг «Ощадливе управління та Industry 4.0 – два взаємодоповнюючі підходи» проходив з 4 липня 2023 року по 6 липня 2023 року  на базі ДЧ «Festo» (Україна) в рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+ «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4), 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP.

Тренінг складався з сучасного інтерактивного теоретичного курсу щодо принципів дбайливої та економної промисловості та практичних занять зі створення та організації ощадливого  виробництва зокрема з використанням принципів  «Канбан».

Проведений захід стане основою значного підвищення рівня освітньої та наукової діяльності в УДУНТ у галузі сучасних технологій Industry 4.0, забезпечуючи й надалі лідерські позиції у співпраці з підприємствами регіону щодо відповідності інноваційним технологічним трендам.

Пишаємось своїми випускниками

trios.jpg

Кафедра автоматизації виробничих процесів пишається своїми випускниками, а особливо, коли вони працюють за спеціальністю і досягають значних успіхів за фахом!

 

Випускники кафедри Півень Віктор (АВ01-14-М, 2020 рік випуску), Біневич Станіслав та Хандрюк Іван (АВ01-15-М, 2021 рік випуску) є висококваліфікованими  фахівцями в компанії ТОВ ТРИОС – лідера серед компаній, які займаються питаннями побудови автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії підприємств виробників та споживачів електричної енергії, а також електророзподільних компаній! Технічні та програмні засоби, які використовуються фахівцями ТОВ ТРИОС для побудови систем автоматизації, відповідають останнім досягненням науки та техніки! Увесь викладацький склад кафедри бажає своїм випускникам творчої енергії та натхнення, успіхів у професійній діяльності та нових досягнень!

Кафедра АВП й компанія ТОВ ТРИОС продовжуватимуть співпрацю. Ми й надалі прислухатимемось до порад наших партнерів-практиків щодо покращення якості наших освітніх програм. 

Плануємо залучити фахівців ТОВ ТРИОС  до безпосередньої участі у навчальному процесі.

Керівництво компанії надало принципову згоду на проведення низки лекцій з сучасних інформаційно-керуючих систем для студентів кафедри АВП.

 

Дякуємо ТОВ ТРИОС про співпрацю!

Відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів 2023

 З 27 по 29 червня 2023р. на кафедрі Автоматизації виробничих відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів очної та заочної форм навчання. Захист відбувався за змішаною формою. Екзаменаційна комісія високо оцінила представлені роботи! Двоє студентів Коршикова Анастасія та Зрєлий Андрій підтвердили свої дипломи з відзнакою! Вітаємо своїх випускників з успішним захистом та запрошуємо до подальшого навчання, але тепер уже на магістерському рівні вищої освіти!

kapp_6935.jpg

kapp_4224.jpg

kapp_13201.jpg

Університет у місцевих ЗМІ

Цього місяця кореспондент міської газети «Дніпро Вечірній» відвідав кафедру автоматизації виробничих процесів УДУНТ й поділився своїми враженнями від візиту з читачами цього популярного місцевого видання.

 https://dv-gazeta.info/dneprnews/z-kuhni-na-kafedru-yak-u-dniprovskomu-vishi-z-yavivsya-robot.html

  logodneprvecherniy.png

 З кухні – на кафедру: як у дніпровському виші з’явився робот

 Рубрика: Економіка > НОВИНИ ДНІПРА. 10.05.2023. г.

ribalchenko.jpg Яскраво-жовта рука робота-маніпулятора оживає, описує в повітрі хитромудру траєкторію і два пальці-хваталки опиняються над картонною коробочкою. Ще мить, і вантаж переноситься на нове місце.

Це не репортаж із цеху поштового оператора або автоскладального цеху, і робот не китайський. А справжній наш, український, надрукований на 3D принтері на звичайній кухні завідувачкою кафедри дніпровського вузу. У лабораторії на кафедрі автоматизації виробничих процесів Металургійної академії він «прописався» нещодавно – відтоді, коли до спеціальності інженерів, яких готує кафедра, додали «робототехніку».

Загалом кафедра АВП у «Металі» вражає своєю конкретністю та сучасністю. Найновіші комп'ютери, сучасні контролери SIMATIC, DELTA, ADVANTECH та PIC, такі ж, як на реальних виробничих лініях. Плюс все це підключено до реального «заліза», починаючи від пічки і закінчуючи кліттю міні-прокатного стана. Все це працює – гріється, рухається, вимірює та керує. Для нашого часу багаторічного віртуального навчання (ковід, війна) приголомшлива оснащеність навчальних класів.

 

Читати далі 

Зустріч викладачів кафедри автоматизації виробничих процесів з керівництвом компанії Системи реального часу- Україна (RTS-Ukraine)

3 квітня відбулася зустріч викладачів кафедри автоматизації виробничих процесів з керівництвом компанії "Системи реального часу- Україна" (RTS-Ukraine), яка є офіційним партнером компаній Siemens, Belden, IEI (промислові комп'ютери), Delta Electronics (електропривід та ПЛК), QSS (ОСРВ QNX), Finetek (датчики рівня) та ще десятків провідних світових виробників засобів автоматизації. Компанія має багаторічний досвід розробки та впровадження систем збору інформації та управління складними технологічними об'єктами, програмного забезпечення вбудованих та особливо відповідальних систем спеціального призначення. Кафедра АВП давно і плідно співпрацює з компанією "RTS-Ukraine". Ігор Лапко є членом групи забезпечення якості магістерської освітньої програми, яка реалізується кафедрою. У спілкуванні взяли участь Ігор Володимирович Лапко, директор ТОВ "Системи реального часу-Україна", Сергій Русланович Овчаренко, технічний директор ТОВ "Системи реального часу-Україна", Марія Олександрівна Рибальченко, зав.кафедри АВП, Олег Юхимович Потап, професор кафедри АВП та Михайло Дмитрович Зінченко, доцент кафедри АВП. Нинішня зустріч мала на меті ознайомити наших партнерів зі змінами, що відбуваються в освітньому процесі. Дуже позитивно була сприйнята ними новина про розширення спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» завдяки залученню питань робототехніки. Були розглянуті та детально обговорені питання, що стосуються якості підготовки фахівців з автоматизації, змістовного наповнення навчальних дисциплін, що викладаються в рамках освітнього процесу на кафедрі, організації практики студентів на RTS, залучення фахівців компанії до проведення навчальних занять. Варто зазначити, що наші випускники наразі утворюють її кістяк. На колективному фото ви можете побачити висококваліфікованих фахівців «RTS-Ukraine» разом з викладачами кафедри. Цікаво, що усі тут наші випускники: Михайло Зінченко (гр. ПА-65), Марія Рибальченко (гр. МА-04), Артур Іванічик (гр. АВ01-17), Руслан Ладан (гр. АВ01-11), Олег Потап (гр. ПА-76), Дмитро Довгач (гр. МА-06), Олександр Земляний (гр. МА-00), Ігор Лапко (гр. ПА-82). Зустріч пройшла цікаво та плідно. Дякуємо компанії "Системи реального часу-Україна" (RTS-Ukraine) за плідну співпрацю та цінні рекомендації!

kapp_16214.jpg

kapp_8213.jpg

kapp_15977.jpgkapp_15587.jpg

kapp_7644.jpg

kapp_15062.jpg

 

Сумуємо...

golovko_v.i.__lbr_1_rbr_.jpg

З сумом повідомляємо, що 09.07.2022 на 76-му році пішов із життя ГОЛОВКО В'ЯЧЕСЛАВ ІЛЛІЧ, відомий вчений, доктор технічних наук, професор кафедри Автоматизації виробничих процесів. Все своє життя В'ячеслав Ілліч присвятив науці, він автор понад 60 патентів та понад 300 наукових праць. Займався розробкою шляхів мінімізації втрат сировинних та енергетичних ресурсів під час виробництва чавуну та сталі. Багато зробив для застосування мікрохвильової техніки в автоматизованих системах управління металургією.

Світла пам'ять про В'ячеслава Ілліча назавжди залишиться у наших серцях.

Прощання з В'ячеславом Іллічем відбудеться 11.07.22 об 11:00 у міській клінічній лікарні №4.

Вітаємо!!! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, мирного неба, кар'єрних успіхів та творчої наснаги!

img_bak2022-1.jpg

img_bak2022-21.jpg

img_bak2022-3.jpg

img_bak2022-41.jpg

img_bak2022-5.jpg

Вітаємо! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт магістрів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, кар'єрних успіхів та творчої наснаги!

img_20220111_131838.jpgimg_20220111_131835.jpg

Вітаємо! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, кар'єрних успіхів і творчого натхнення!

ВІТАЄМО АСИСТЕНТА КАФЕДРИ АВП КУЗЬМЕНКО МИХАЙЛА ЮРІЙОВИЧА ІЗ ЗАХИСТОМ КАНДИДАТСЬКОЇ ДИСЕРТАЦІЇ!


img-971cc16024253289509c49f19f55add7-v.jpg

Вітаємо асистента кафедри Автоматизації виробничих процесів Кузьменко Михайла Юрійовича та його керівника доцента Єгорова Олександра Петровича з успішним захистом кандидатської дисертації!

Бажаємо Михайлу Юрійовичу міцного здоров’я,  творчих успіхів та натхнення для подальших наукових пошуків!

 

ВІТАЄМО

магістра кафедри автоматизації виробничих процесів

БІНЕВИЧА Станіслава Олександровича,

який посів ІІ місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності

"Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології"

з роботою "РОЗРОБКА НОВОГО СПОСОБУ АВТОМАТИЧНОЇ МІНІМІЗАЦІЇ НАТЯГУ НА БЕЗПЕРЕРВНИХ СОРТОПРОКАТНИХ СТАНАХ", що була виконана під керівництвом проф. Потапа Олега Юхимовича

Вітаємо!!! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт магістрів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, кар'єрних успіхів і творчого натхнення!

Коди доступу до дисциплін кафедри АВП у Google Class

Для дистанційної комунікації викладачів кафедри АВП зі студентами використовується платформа Google Class.

Коди доступу до дисциплін кафедри:

rozklad_1_tizhden_zmishane_navchannya_kodi_dostupu_1.jpg

rozklad_1_tizhden_zmishane_navchannya_kodi_dostupu_2.jpg

Змішана форма навчання

Згідно з наказом № 78аг від 2 жовтня 2020 року в НМетАУ,  для студентів, які здобувають вищу освіту за денною формою навчання, започатковується проведення навчального процесу за змішаною формою навчання з 05.10.2020 по 07.11.2020 р., яка передбачає опанування здобувачами програмних результатів навчання частково дистанційно і частково – в аудиторіях.

rozklad_1_tizhden_zmishane_navchannya.jpg