Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Історія


Додатки

Історія (istoriya_kafedry-1.doc 23 kb)

Кафедра металургії сталі формувалась на базі Катеринославського вищого гірничого училища (ЕВГУ).

З 1899 по 1904р.р. академік М.А.Павлов очолював наукові й виробничі роботи в галузі сталеплавильного виробництва. М.А.Павлов сформував атлас мартенівських печей.

Після його від'їзду до Петербургу з 1904р. до 1932р керував колективом кафедри проф. Л.М.Фортунато. Робота Л.М.Фортунато "Рівновага системи метал-шлаки" зайняла помітне місце в області теорії сталеплавильного виробництва.

З 1932 по 1934р.р. завідував кафедрою професор В.А.Каменський.

В 1935-1941р.р. розвиток кафедри пов'язаний з ім'ям академіка АН України М.М.Доброхотова, одного з найбільш знаних вчених металургів країни того часу.

Надалі, більше 20 років, до 1965р. керував кафедрою проф. В.Й.Лапицький, який глибоко розвинув теорію та практику розливання сталі.

Великий внесок у розвиток освітнього й наукового потенціалу кафедри вніс член-кор. АН України, проф., д.т.н. В.І.Баптизманський. Його багатогранна діяльність дозволила остаточно сформуватися науковій школі "Фундаментальна теорія й практика металургії сталі". Особлива увага приділялася  фундаментальним дослідженням конвертерних процесів, їх науковому опису.

У теперешній час кафедрою керує проф. д.т.н Бойченко Б.М.