Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

З Новим Роком 2024

З Різдвом та Новим 2024 Роком!

kart29-drakon_3.jpg

В новорічні дні святкові,
У Різдво бажаю вам,
Щоб в житті не було місця
Смутку, горю і сльозам.

 На порозі Новий рік,
З чим вас і вітаю,
І достатку вам повік
Щиро побажаю!
Миру, радості, добра
Зичу вашій хаті.
Щоб здорові всі були,
Мудрі і багаті!

Рік Зеленого Дерев'яного Дракона

Рік Дракона нехай принесе вам силу, мудрість і незламну рішучість. Нехай ваші починання сяють яскравою енергією, немов вогонь дракона, і долають будь-які перепони. Нехай цей рік буде наповнений новими можливостями, радістю та здобутками. Щастя, здоров'я та успіхів вам у рік Дракона!

Китайський календар вказує, що 2024 рік пройде під покровительством Зеленого Дерев'яного Дракона. Він є п'ятим у циклі з 12 тварин, які з'являються в китайському зодіаку.

Дракони є найбільш шанованими тваринами в китайській культурі, а імператори Піднебесної в минулому вважались реінкарнацією цих істот. Тільки їм дозволяли носити шати з символікою дракона. Тому вважається, що під цим знаком народжуються природжені лідери, які мають сильне прагнення до перемоги в будь-якому змаганні.

kart2-drakon_4.jpg

Також дракони асоціюються з мудрістю і знаннями, силою і владою, багатством і процвітанням. За китайським календарем, рік Зеленого Дерев'яного Дракона розпочнеться 10 лютого 2024 року і завершиться 28 січня 2025 року. 

На порозі щасливе Різдво та Новий рік. Вітаємо всіх зі святами. Бажаємо, щоб цей казковий час подарував любов та надію серцю, щоб попереду чекали радісні події. Бажаємо з новими силами розпочати цей рік та обов’язково досягнути нових успіхів. Бажаємо різдвяного натхнення та тільки теплих почуттів душі.

 Яка стихія є символом 2024 року

За китайськими віруваннями, з кожним знаком зодіаку пов'язана одна або кілька з п'яти стихій (Дерево, Вогонь, Земля, Метал і Вода). Дракон уособлює стихії Землі та Дерева.

kart4-deti-2.jpg

Земля — це баланс інь та янь, жіночого та чоловічого начал. Вона асоціюється з такими якостями, як терпіння, вдумливість, практичність, працьовитість і стабільність. У циклі співіснування стихій вважається, що земля контролює воду, запруджуючи або поглинаючи її. Земля утворюється з попелу вогню, а метал збіднює її, висмоктуючи всі мінерали, і висушуючи вологу.

Дерево ж є символом нового начала. Цей елемент означає зростання і прогрес. Дерево також вважається джерелом Вогню, що символізує креативність та інновації.

Кольори 2024 рокуkart5-drakonchik.jpg

Зелений і жовтий — кольори 2024 року.

Щасливими кольорами 2024 року є похідні від елементів Землі та Дерева, а саме — смарагдовий зелений і жовтий. Зелений, колір відродження та зцілення, гармонійно перегукується із сутністю Дерев'яного Дракона. Він вказує на те, що 2024 рік стане роком нових процвітаючих амбіцій. А от сині відтінки Дракону не до душі, як і занадто похмурі кольори — чорний або сірий.

Які числа принесуть удачу в 2024 році

Вважається, що знак Дракона пов'язаний із цифрами 1,6,7. Тому дати, які їх містять, будуть приносити удачу. 

Водночас цифри 3 і 8 Дракону не підходять. Тому не варто починати нові проєкти або ухвалювати важливі рішення 3, 8, 13, 18, 23 та 28 числа місяця. Навіть закладена сприятлива цифра 1 не сприятиме вдалому завершенню справ.

Як зустрічати Новий рік 2024

kart6-elka_bant_2.jpg 

Зелений Дракон не любить буденність та рутину, тому 2024 рік рекомендується зустрічати активно. Зелений Дерев'яний Дракон цінує час, проведений в родинному колі. Можна зібратися разом з рідними або друзями за столом. аруйте один одному не лише матеріальні речі, але і  незабутні емоції. Нехай в подарунках буде частка вашої душі та відданості. У новорічну ніч варто також зробити те, на що раніше ви ніколи не наважувалися. Важливо яскраво прикрасити оселю, аби привернути щастя і достаток у ваш дім.

В якому кольорі зустрічати Новий рік 2024

Щасливими кольорами 2024 року стануть похідні від елементів Землі та Дерева — смарагдовий зелений і жовтий. Також до переліку кольорів, у яких можна зустрічати рік Зеленого Дракона входять: золотий; сріблястий; червоний; білий.

kart11-drakon_8.jpg

У чому зустрічати Новий Рік 2024

Оскільки символом 2024 року є Зелений Дерев'яний Дракон, то святковий одяг повинен бути яскравим, вишуканим та водночас зручним. Стилісти радять віддавати перевагу якісним тканинам, таким як шифон, оксамит, атлас, шовк тощо. Новорічний образ повинен підкреслювати індивідуальність особистості та виділяти її серед інших. Додавайте яскраві акценти: стрази, паєтки, прикраси, камінці.

kart12-odezhda-1.jpg

В Україні новорічне свято було одним з найважливіших і улюблених подій в році. Традиції новорічного святкування в Україні дуже схожі з російськими та білоруськими. Ще в XIX столітті святкові дні зберігали в собі риси не тільки християнських подій, але одночасно і деяких язичницьких. А ще раніше Новий рік святкували в березні, адже весна завжди асоціюється з початком робіт на землі і зародженням нового життя. На честь весняного Нового року в кожній родині накривали святковий стіл і раділи догляду зими за допомогою пісень і танців. 1 січня Новий рік стали відзначати в 1700 році. Він же вважається першим ініціатором прикрашеної ялинки, веселих маскарадів і дарування подарунків.

Українська старовинна новорічна спадщина

kart13-semya.jpg

Наші бабусі вірили, що новорічна ніч особлива в усіх відношеннях. В цей день Бог ніби відкриває небесні ворота і чує всі прохання, звернені до нього. Також 31 грудня господині влаштовували багату сімейну вечерю, яку до цих пір називають Щедрою. А ще в новорічну ніч часто проводилися різні обряди, які повинні були залучити хороший урожай, захистити домашніх тварин від хвороб, а також були спрямовані на заманювання щастя і благополуччя в будинок. Крім того, в новорічну ніч молоді жінки і дівчата любили ворожити. Гадали на картах і книгах, сіні, погоду за вікном, сірниках, нитках і інших предметах.

Сучасні новорічні традиції

Як святкують Новий рік в Україні зараз? Багато старовинних традицій залишилися до цих пір. На Новий рік прийнято збиратися всією сім'єю, прикрашати будинок і дарувати подарунки. Також кожен Новий рік, як і багато років тому, дітвора чекає самого доброго казкового персонажа - Діда Мороза. До прийняття християнства в ролі доброго дідуся виступав всемогутній Бог Морозко. А молоді дівчата потайки збираються разом і продовжують гадати на чоловіків.

kart15-ded_mor_1.jpg

Новий рік, Новий рік!
Щастя Вам на цілий рік,
Ще здоров’я і добра,
Хай святкує вся сім’я!

   В старому хай залишиться
Усе погане й зайве.
А в новому відкриється
Найкраще хай, звичайно!

Гармонії і спокою,
Натхнення і свободи.
Здоров’я і достатку,
І миру для народу!

kart17-nov_god_1.jpg

А от сучасна історія Нового року створюється досі. Серед нових традицій варто відзначити перегляд сімейних новорічних фільмів і казкових мультфільмів.

kart18-deti-5.jpg ** kart19-novyy_god_31.jpg 

Ще одна цікава традиція, яка прийшла до нас з 1969 року - привітання з Новим роком керівника країни по телевізору за 10 хвилин до півночі.

Новий рік 2024

Наближаються новорічні та різдвяні свята, на честь яких українці щороку отримують додаткові дні відпочинку. Однак цього року через повномасштабну війну вихідні на Новий рік 2024 будуть не у всіх. А дата вихідних на Різдво зміниться через прийняття нового церковного календаря.

kart20-drakonchiki_0.jpg

Зимові свята 2024 за новим календарем

У 2024 році ми, як і завжди, відзначатимемо Новий рік 1 січня. А дати Різдва, Дня святого Миколая та інших християнських свят перенесуться на 13 днів назад через перехід церкви на новоюліанський календар.

    6 грудня - День святого Миколая;

День Святого Миколая – 6 грудня. День Святого Миколая походить із язичницьких часів. Вчені вважають, що образ Миколи є спільним із давнім богом Велесом. Він був покровителем тварин та худоби. Святого Миколая шанують за допомогу нужденним та милосердя до людей. Цього дня заведено дарувати подарунки дітям, особливо варто приділяти увагу сиротам.

     9 грудня - Зачаття Пресвятої Богородиці;

   20 грудня - День святого Гната;

   24 грудня - Різдвяний Святвечір;

Святвечір – 24 грудня. Цього дня прийнято прикрашати будинок вишитими рушниками та солом'яними павучками. Цілий день віруючі не їдять нічого, доки не зійде перша зірка, що сповіщає про народження Ісуса Христа. Після цього до столу подають 12 страв. 

  25 грудня - Різдво Христове;

Різдво – 25 грудня. Святкування народження Ісуса Христа у Віфлеємі. Найбільше християнське свято. Цього дня треба відвідати святкову службу у церкві. Після цього починається Коляда.

  31 грудня - День Святої Маланки, Щедрий вечір;

Щедрий вечір – 31 грудня. Вечір перед Новим роком, коли готують святкові страви та просять Бога про найбажаніше. Цього дня водять козу і щедрують. Тим, хто щедрує, за спів та побажання дають солодощі та гроші.

Новий рік – 31 грудня. Календарне свято, яке відзначають багато народів світу. Цього дня святкують початок нового календарного року. Готують святковий стіл та влаштовують гуляння.

 Вітаємо з Новим роком! Нехай всі негаразди лишаються у минулому році, не будемо брати із собою сум, невдачі та біди. А візьмемо у рік новий тільки щастя та щиру дружбу, підтримку та посмішки, здоров’я та любов, світлі мрії та добру вдачу! Нехай в цю чарівну новорічну ніч здійсниться найзаповітніше бажання, а новий рік принесе нам мир.

   1 січня - свято Василя;

• Василя Великого – 1 січня. На свято Василя прийнято засівати вдома. Зерно символізує нове життя та достаток. Після засівальників зерно віддають птахам, частіше куркам, щоб добре мчали. А деревам, які не дають урожай, постукують по стволу сокирою.

   1 січня - Новий рік 2024;

    5 січня - Голодна Кутя або Другий Святвечір;

   6 січня - Хрещення Христове;

Хрещення – 6 січня. Це свято на згадку про хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Одне з найбільших християнських свят. На Водохреща віруючі відвідують ранкову службу в церкві, а потім тричі занурюються у освячену ополонку. Її вирубують у формі хреста. Також набирають освячену воду.

    7 січня - свято Іоанна Хрестителя;

Стрітення2 лютого. Останній серед різдвяно-новорічних свят, який є одним із найбільших у християнстві. У церквах святять стрітенську воду та свічку-громницю, яку запалюють під час негоди.

 

 kart28-elka_bant_1.jpg

Бібліотека

 

Інформаційні повідомлення


Бібліотека