UST logo IPBT logo Part logo
Дніпровський металургійний інститут
Українського державного університету науки і технологій

Вітаємо з відзнакою Парламенту

 

Під час церемонії, що відбулася 16 грудня 2024 року, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вручив відзнаку Парламенту декану факультету електромеханіки та електрометалургії ННІ ДМетІ доктору технічних наук, професору Вадиму Селівьорстову. 

19.12.2024

125 років з дня народження засновника наукової школи ливарників ДМетІ КРИВОШЕЄВА Андрія Євдокимовича

125 років з дня народження

засновника наукової школи ливарників ДМетІ

КРИВОШЕЄВА Андрія Євдокимовича

 

А.Є. Кривошеєв народився в сім'ї робітника в м. Ростові-на Дону. Трудову діяльність розпочав у 1913 році. Працював учнем ливарника, слюсарем, кочегаром, машиністом на морських суднах далекого плавання, слюсарем на заводах Франції, потім Рабфак, ДПІ, ДМетІ. У 1932 р. очолив лабораторію з удосконалення виробництва литих прокатних валків. У роки війни А.Є. Кривошеєв брав участь у організації виробництва литих чавунних та сталевих валків на Магнітогорському металургійному комбінаті, був керівником ливарної секції Комітету вчених допомоги фронту. З 1943 по 1976 рр. проф. Кривошеєв А.Є. завідував кафедрою ливарного виробництва. За його ініціативою в 1969 р. в ДМетІ була заснована галузева валкова лабораторія МЧМ.

За успіхи у розробці та реалізації у промисловості принципово нових рішень, що мають важливе значення, проф., д.т.н. Кривошеєв А.Є. удостоєний 1952 р. Державної премії СРСР за докорінне вдосконалення вальцеливарного виробництва, у 1982 р. - Державної премії УРСР за розробку промислової автоматичної установки та технології для масового виробництва чавунних тіл, що мелють, у 1982 р. - премії Ради Міністрів СРСР за досягнення в галузі теорії та практики вальцеливарного виробництва.

Світла пам’ять про Андрія Євдокимовича КРИВОШЕЄВА назавжди збережеться в наших серцях.

16.12.2024

К 100-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА ЛЕВЧЕНКА В.Ю.

  У 2024 році виповнилося 100 років з дати народженняпрофесора, провідного вченого у металургійній галузі Василя Юхимовича Левченка.

Ще навчаючись у школі запалився мрією стати металургом та вступити на навчання у м. Дніпропетровськ. Завітна мрія стати металургом реалізується проте вже після війни.Василь Юхимович пов’язав свою долюз Дніпропетровським металургійним інститутом (ДМетІ)у далекому 1946 році, ставши студентом, вже після демобілізації. За плечима зосталися численні нагороди та страшні спогади про жорстокі бої за визволення Польщі, Румунії, Угорщини, Югославії та Австрії. Де він і зустрів звістку о закінченні війни у 21-й день свого народження. У 1951 році,закінчивши ДМетІ, став інженером-металургом.

До 1955 року займався науковою діяльністю в Інституті чорної металургії АН УРСР (з 1955 по 1957 рр. – заступник голови Українського правління НТТ чорної металургії).

Подальший життєвий шлях Василя Юхимовича нерозривно пов'язаний з Almamater, де сповна розкрився його талант як вченого, викладача, обдарованого адміністратората громадського діяча. Пройшов шлях від асистентакафедри металургії чавуну (1957-1962 рр.), старшого викладача (1962 р.), доцента (1962-1965 рр.) до професора (1977 р.) та першого проректора по учбовій роботі (1965-1997рр.).

11.12.2024

До уваги завідувачів кафедр та гарантів освітніх програм

05.12.2024р. о 13-00 у конференц-залі ННІ "ДМетІ"

відбудеться нарада щодо змін у порядку розробки, затвердження та оприлюднення робочих програм навчальних дисциплін.

Запрошуються завідувачи кафедр та гаранти освітніх програм

04.12.2024

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ КАФЕДРИ News icon

Вибір майбутньої професії - відповідальний крок у житті кожної молодої людини. Інколи вирішальне значення в ньому має зустріч з фахівцями, які розкриваючи зміст та значення певної галузі знань і спеціальності, надають важливі настанови та викликають інтерес до неї. Однією з таких зустрічей без перебільшення можна вважати День відкритих дверей кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін в онлайн-форматі для випускників десяти шкіл Верхньодніпровського району, який відбувся 26 листопада.
Випускники виявили неабияку зацікавленість в ознайомленні з нашим університетом, металургійним інститутом, факультетом економіки і менеджменту, а також з кафедрою і однією з найбільш престижних та перспективних освітньо-професійних програм в Україні - "Міжнародна економіка". З докладним повідомленням виступив В.М. Тарасевич - завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, член - кореспондент НАН України. Він щиро подякував організаторам зустрічі і наголосив на важливості компетентностей, які надає дана програма, для особистого успіху бакалавра або магістра, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств та економіки України в цілому на міжнародних ринках, підкреслив, актуальність для студентів набуття двох спеціальностей, щоб бути впевненими у майбутньому. У зустрічі прийняли участь викладачі кафедри А.В. Савич, В.К. Лебедєва, Д.К. Ковальчук, І.О. Цурканова.
Наприкінці заходу учні та вчителі подякували викладачам кафедри за цікаву розмову. Було домовлено про подальші зустрічі з метою більш детального ознайомлення випускників з освітньо-професійнійною програмою  "Міжнародна економіка» та умовами вступу до нашого університету.

02.12.2024

VIІ Міжнародна конференція News icon

Шановні колеги!   

Запрошуємо прийняти участь у VІІ Міжнародній конференції «Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід», що відбудеться 23-25 грудня 2024 р. Конференція є у Переліку МОН на 2024 рік (розділ І /Міжнародні конференції/, поз. 707). Заплановано видати збірник матеріалів з присвоєнням ISBN. Заявки та матеріали направляти до оргкомітету (м. Дніпро) на адресу e-mail: ncon@ukr.net. Детальна інформація і бланки заявок на участь розміщені на сайті ІПБТ УДУНТ (переглянути).                                        ОРГКОМІТЕТ

30.11.2024

Workshop DAAD PROJECT OER WITH UKRAINE 2024

Sample Image

Представники кафедри Інформаційних технологій і систем ННІ ДМетІ: професор Гнатушенко Вік.В., доценти Островська К.Ю. та Селівьорстова Т.В. приймають участь у Workshop DAAD PROJECT OER WITH UKRAINE 2024. Taking place in Hannover on 23.11 - 28.11.2024

 

 

26.11.2024

Вакансії для студентів та випускників

ТОВ "Дніпрометиз ТАС" пропонує доєднатися до команди відданих і професійних людей, яких об’єднує корпоративна культура і цінності компанії: увага до клієнтів, ефективність і оперативність, повага до людей, командна робота, безпека. Основна вимога — бажання розвиватися і вдосконалюватися. З детальною інформацією щодо наявних вакансій та умов праці можна ознайомитися на сайті ТОВ "Дніпрометиз ТАС".

 

21.11.2024

ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ І ВИКЛАДАЧАМИ ДНІПРОВСЬКОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ News icon

 4 листопада кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін Українського державного університету науки і технологій зробила черговий крок у розвитку партнерських відносин з провідними освітніми закладами. Відбулася змістовна зустріч зі студентами і викладачами Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки – відомого закладу фахової передвищої освіти, заснованого ще в 1962 році.  

Від кафедри на зустрічі були присутні завідувач, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Тарасевич Віктор Миколайович та кандидат політичних наук, доцент Цурканова Ірина Олександрівна. У рамках майбутньої співпраці було обговорено ключові напрями інтеграції освітніх програм, спільні наукові проєкти та можливості для студентів обох закладів щодо можливостей навчання у сфері економіки та інформаційних технологій, а також отримання сучасних та затребуваних навичок і компетентностей.  

Колектив кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін вдячний Дишуку Леоніду Григоровичу - голові циклової комісії телекомунікацій, викладачу вищої категорії коледжу радіоелектроніки за можливість провести цю насичену та змістовну зустріч в онлайн форматі!

13.11.2024

Зустріч професора кафедри О.О. Завгородньої із школярами випускних класів News icon

У п’ятницю 8 листопада 2024 р.   у межах  профорієнтаційної   компанії  відбулася  зустріч  професора кафедри  О.О. Завгородньої  із школярами випускних класів  Дніпровського  ліцею № 97. Під час зустрічі  школярі мали нагоду більш докладно дізнатися про УДУНТ,  історію його створення та конкурентні переваги, склад інститутів,  факультети та бакалаврські освітні програми ННІ  ДМЕТІ.  Наприкінці школярі висловилися свої плани та очікування щодо професій та спеціальностей, з якими вони пов’язують своє майбутнє.  Також були обговорені напрями і форми подальшої співпраці. 

13.11.2024

Ювілей

90 років !!!

Вельмишановного Володимира Андрійовича Кривошеєва колектив кафедри ливарного виробництва сердечно вітає зі славетним ювілеєм 90-річчям від дня народження.

Ми знаємо Вас як відомого вченого металурга-ливарника чий внесок у розвиток теорії та практики ливарного виробництва важко переоцінити. Основні наукові дослідження проведені Вами в виробництві прокатних валків, спеціальних видах литва, теорії модифікування і отримання кулястої форми графіту у чавуні, в розробці технології модифікування виливків УДП комплексами.

Важко переоцінити Ваш вклад у розвиток художнього і ювелірного литва на кафедрі ливарного виробництва. Завдяки Вашим зусиллям і наполегливості в реалізації поставленої мети побудована лабораторія, власними силами виготовлено обладнання вулканізатор, інжектор, вакууматор, робочі місця для карбування художніх та ювелірних виливків. Під Вашим керівництвом студенти захищали гарні дипломні роботи, Ви залучали до роботи навчальних майстрів з ювелірного литва, к співпраці скульпторів.

Ваша енергія, працездатність, вміння та організаторські здібності – приклад для молодого покоління викладачів та студентів.

Бажаємо у цьому поважному віці залишатися доброю, життєрадісною, щирою, щасливою людиною. Бажаємо завжди бути у гуморі. Бажаємо відчувати себе на «відмінно». Бажаємо відкривати серце та двері домівки бажаним гостям та чудовим звісткам.

За дорученням колективу кафедри ливарного виробництва з повагою:

ХРИЧИКОВ В.Є.

11.11.2024

День відкритих дверей факультету економіки і менеджменту. News icon

8 листопада 2024 р. відбувся день відкритих дверей факультету в он-лайн форматі. Перед присутніми учнями середніх шкіл та студентами коледжів виступили декан факультету доц. О.В. Божанова та завідувачі кафедр. Завідувач кафедри МЕСГД чл.-кор. НАН України В.М. Тарасевич розповів присутнім про конкурентні переваги бакалаврських та магістерських ОП "Міжнародна економіка" спеціальності 051 - "Економіка" і запросив абітурієнтів до навчання за цими програмами.

09.11.2024

ВАЖЛИВА ПОДІЯ В НАУКОВОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ. News icon

 Нещодавно в Національному інституті стратегічних досліджень (м. Київ), який є  базовою науково-дослідною установою науково-аналітичного супроводження діяльності Президента України та Ради національної безпеки і оборони України, консультативно-дорадчим органом при Президентові України, відбулася Міжнародна наукова конференція «Другі Гальчинські читання». Мета конференції – розвиток науково-методологічного забезпечення державних стратегій та політик в умовах глобальних постіндустріальних трансформацій.

08.11.2024

Зустріч зі старшокласниками Дніпровського ліцею № 67

7 листопада 2024 р. на кафедру автоматизації виробничих процесів завітали учні 11 класу Дніпровського ліцею № 67. Зустріч пройшла в теплій, доброзичливій атмосфері.
У ліцеїстів була можливість познайомитись з викладачами кафедри:
✔завідувачкою кафедри Марією Олександрівною Рибальченко;
✔ професором кафедри Олегом Юхимовичем Потапом;
✔ доцентом кафедри Володимиром Івановичем Шибакінським.

А також:
✅дізнатись про структуру Українського державного університету науки і технологій;
✅познайомитись з факультетом Прикладних комп’ютерних технологій;
✅дізнатись особливості навчання за освітньою програмою «Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка» спеціальності 174 – «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка»;
✅особисто побачити роботу роботизованих комплексів;
✅спробувати власні сили у програмуванні Розумного будинку (Smart House);
✅дізнатися про SCADA –технології;
✅відвідати лабораторії кафедри.

Велика вдячність адміністрації ліцею та класному керівнику Ірині Василівні за можливість провести таку профорієнтаційну зустріч.

Бажаємо майбутнім випускникам правильного вибору майбутньої професії.
І звичайно запрошуємо до себе на навчання!

 zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-31-955.jpg      zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-32-634.jpg     zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-59-511.jpg

zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-57-916.jpg 0-02-05-d349282d58e51e8628adbe767985cf2b7c3c5fb15e36b547f5b4d49c2f529581_dfc812a2fd11f5ef.jpg zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-52-594.jpg zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-59-01-876.jpg

08.11.2024

Шановні колеги!

К.т.н., доцентом, професором кафедри управління та адміністрування Миколою Андрійовичем Мироненком раніше було укладено біобібліографічний покажчик до 120-річчя від дня народження видатного вченого-металурга Олександра Петровича Чекмарьова, який металургійна спільнота відзначала у вересні 2022 року. Ознайомитися з цим біобібліографічним покажчиком можна за посиланням https://www.libr.dp.ua/?do=fullkr&book=735 

 Академік Олександр Чекмарьов – людина сродної праці : рекоменд. біобібліограф. покажчик: До 120- ліття від дня народження академіка Олександра Петровича Чекмарьова / Дніпропетр. управління культури, націонал. і релігій облдержадміністрації, Дніпропетров. обл. універсал. наук. б-ка ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія; [авт.-упоряд. М. А. Мироненко, ред. І. С. Голуб]. – Дніпро: ДОУНБ, 2022. – 86 с. (Серія «Вчені Дніпропетровщини»; вип. 7). 

 Окремо варто висловити слова подяки за статті-спогади авторства доктора технічних наук, професора Георгія Григоровича Шломчака про академіків К.Ф. Стародубова та О.П. Чекмарьова, що є в кожному з пропонованих широкому загалу біобібліографічних покажчиків.

05.11.2024

Шановні колеги!

Відділ галузевих фондів наукової бібліотеки УДУНТ (ІПБТ) пропонує вашій  увазі рекомендаційний біобібліографічний покажчик «Академік Кирило Стародубов – видатний вчений-терміст», укладений до 120-річчя від дня народження видатного вченого-металурга Кирила Федоровича Стародубова, який металургійна спільнота відзначала у квітні 2024 року.

Автором-укладачем покажчика є кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри управління та адміністрування ІПБТ Микола Андрійович Мироненко, за освітою інженер-металург, випускник кафедри обробки металів тисненням. Більше двох років копіткої праці знадобилося автору для збору матеріалу та укладання покажчика. 

Запрошуємо студентів, аспірантів, викладачів та всіх зацікавлених до ознайомлення зі згаданим біобібліографічним покажчиком за посиланням https://www.libr.dp.ua/?do=fullkr&book=858

 Академік Кирило Стародубов – видатний вчений-терміст: До 120-ліття від дня народження Кирила Федоровича Стародубова: Рекоменд. біобібліограф. покажчик / Дніпропетр. управління культури, націонал. і релігій облдержадміністрації, Дніпропетров. обл. універсал. наук. б-ка ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія; упоряд.: М.А. Мироненко, Т.М. Мищенко, С.Ю. Жилінська, ред.: І. Голуб. – Дніпро: ДОУНБ, 2024. – 98 с. (Серія «ВЧЕНІ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ». Вип. 8). 

 

05.11.2024

До уваги відповідальних за навантаження кафедри в програмі АРМ

6.11.2024 о 13:00 у конференц-залі ІПБТ

відбудеться навчання відповідальних  за навантаження кафедри у програмі АРМ.

Навчання проводитиме керівник навчального відділу Боричева С.В.

04.11.2024

ЗУСТРІЧ З ВИПУСКНИКАМИ ЛІЦЕЮ № 5. News icon

 Викладачі кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін зустрілися в он-лайн форматі з учнями 11 класу ліцею № 5 міста Верхньодніпровськ.

    

30.10.2024

Наукові інтернет-конференції

Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Дніпровської академії неперервної освіти (Дніпро, Україна) та редакція Міжнародного електронного науково-практичного журналу "WayScience" (http://www.wayscience.com/)

Запрошує науковців, науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, студентів та спеціалістів у відповідній галузі надсилати тези доповіді:

II Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Progressive Opportunities and Solutions of Advanced Society»

7-8 листопада 2024 року

IV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Mechanisms of Scientific and Technical Potential Development»

14-15 листопада 2024 року

Надсилайте тези доповіді та відомості про автора до редакції журналу за адресою publisher@wayscience.com

28.10.2024

0   1   2   3   4   5   6   7   8   9