ОПРИЛЮДНЕНО ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ
26.04.2022
День професії факультету дизайну машин та захисту довкілля
Запрошуємо на День професії факультету дизайну машин та захисту довкілля
28 квітня 2022 року о 11:00
Підключитися до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/78909562680?pwd=K5UDYl8R33lAYLMR5eIJVgCQEXdFVT.1
Ідентифікатор конференції: 789 0956 2680 Код доступу: 2022
Спеціальності за якими навчаються на факультеті:
133. Галузеве машинобудування (кафедри машин і агрегатів металургійного виробництва й колісних та гусеничних транспортних засобів).
131. Прикладна механіка (кафедра технології машинобудування).
101. Екологія (кафедра екології, теплотехніки та охорони праці).
183. Технологія захисту навколишнього середовища (кафедра екології, теплотехніки та охорони праці).
073. Менеджмент (кафедра інтелектуальної власності та управління проектами):
Інтелектуальна власність/ магістр
Менеджмент винахідницької діяльності
Ви зможете поспілкуватися із завідувачами та провідними співробітниками кафедр.
Дізнатися про спеціальність, яка цікавіть, та поставити запитання.
21.04.2022
НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ: ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
Міністерством освіти і науки України повідомлено про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з історії України. Як і в інших блоках НМТ, зміст завдань блоку буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Демонстраційний варіант всього тесту організатори обіцяють оприлюднити наприкінці квітня.
16.04.2022
ДЕНЬ ПРОФЕСІЇ ФАКУЛЬТЕТУ ЕЛЕКТРОМЕХАНІКИ ТА ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЇ
Запрошуємо на День професії факультету електромеханіки та електрометалургії ІПБТ УДУНТ 23 квітня 2022 року о 11:00 Підключитися до конференції Zoom Ідентифікатор конференції: 814 8365 4395 Код доступу: 2022 |
|
Запрошуємо на День професії кафедри Електричної інженерії 23 квітня 2022 року о 11:45 Підключитися до конференції Zoom Ідентифікатор конференції: 889 8937 8286 Код доступу: 2022 |
Запрошуємо на День професії кафедри Електрометалургії ім. акад. М.І. Гасика 23 квітня 2022 року о 11:45 Підключитися до конференції Zoom Ідентифікатор конференції: 777 6728 1615 Код доступу: 1RsLC6 |
Запрошуємо на День професії кафедри Ливарного виробництва 23 квітня 2022 року о 11:30 Підключитися до конференції Zoom Ідентифікатор конференції: 726 0324 8326 Код доступу: RktN7z |
Запрошуємо на День професії кафедри Інженерної педагогіки 23 квітня 2022 року о 11:45 Підключитися до конференції Zoom Ідентифікатор конференції: 846 0365 9558 Код доступу: khu493 |
14.04.2022
НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ: МАТЕМАТИКА
Повідомлено про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з математики. Підкреслюється, що зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Найближчим часом з'явиться роз'яснення про завдання з історії. А наприкінці квітня організатори оприлюднять демонстраційний варіант тесту.
ДЖЕРЕЛА: Український центр оцінювання якості освіти Міністерство освіти і науки України
11.04.2022
РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ ЗДАВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТА (замість ЗНО)
На офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти повідомляється, що замість традиційного ЗНО для вступу на бакалаврат цього року заплановано проведення національного мультипредметного тесту (НМТ). Щоб узяти участь у цьому тестуванні, абітурієнтам потрібно до 19 квітня зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Останні новини щодо НМТ можна переглянути на сайті МОН України.
07.04.2022
ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ БЛОКУ НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Згідно повідомлення Міністерства освіти і науки України 7 квітня 2022 року, команда Українського центру оцінювання якості освіти підготувала роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування (НМТ) з української мови. Зазначається, що зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Як зазначив міністр С. Шкарлет, упродовж наступних двох тижнів будуть роз'яснення про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня буде можливість ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.
07.04.2022
РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ НА БАКАЛАВРСЬКИЙ СТУПІНЬ У 2022 РОЦІ
Міністерством освіти і науки України та Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднено важливу інформацію для вступників до закладів вищої освіти у 2022 році. Наголошується, що особи, які встигли зареєструватися для участі у ЗНО (створили реєстраційну картку та віддали її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти) вважаються зареєстрованими для участі у вступних випробуваннях. Для тих, хто ще не зареєструвалися для участі в ЗНО, запропоновано ознайомитися з алгоритмом дій щодо реєстрації для участі у вступних випробуваннях-2022. Зазначається також, що "Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році", в якому буде докладно описано процес вступу до внз, розробляється МОН України і буде оприлюднений пізніше.
30.03.2022
24-25 березня 2022 року на базі Українського державного університету науки і технологій проведена в ZOOM з використанням інформаційного інтернет-мосту КИЇВ-ДНІПРО
IV Міжнародна науково-практична інтернет-конференції «УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРОЄКТНОГО ТА НЕЙРОМЕНЕДЖМЕНТУ, ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ УПРАВЛІННЯ, ТЕХНОЛОГІЙ СТВОРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОБ’ЄКТІВ ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ»
Оргкомітет дякує всім кафедрам навчально-наукового інституту промислових та бізнес технологій, які прийняли участь у підготовці та проведенні конференції.
30.03.2022
До уваги аспірантів та докторантів денної форми навчання
Нагадуємо, що ви за вимогою ТЦК та СП (військкоматів), де ви перебуваєте на обліку, повинні надати Довідку форми 20, що підтверджує ваше право на відстрочку від призову на військову службу (стаття 17 п. 16 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»). Довідку ви можете отримати у військово-мобілізаційному відділі університету.
30.03.2022
ВЕРХОВНА РАДА СПРОСТИЛА ВСТУП ДО ВНЗ У 2022 РОЦІ
24 березня 2022 р. Верховною Радою України був ухвалений законопроєкт №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти". Законопроектом, що переданий на підпис Президенту України, зокрема, передбачається наступне:
- випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації;
- вступ до закладів вищої освіти цього року відбудеться за спрощеним механізмом без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.
У коментарях до законопроекту зазначається, що "...вступна кампанія до українських вишів цього року не скасовується, але пройде за спеціальною процедурою, яка зараз опрацьовується Комітетом з питань освіти і науки разом з Міністерством освіти і науки". Підкреслюється, що "...це буде простий, зрозумілий, а головне – прозорий механізм вступу..." з чітким планом дій для абітурєнтів, який завдяки цифровізації буде максимально безпечним. Один з варіантів на заміну ЗНО, що обговорюється, - мультипредметний онлайн-тест (українська мова, історія України, математика). Але остаточне рішення ще не оприлюднено.
Джерела інформації: Офіційний вебпортал парламенту України Сайт МОН України ІА Іnterfax-Україна
24.03.2022
Щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон (реєстраційний номер №7133) "Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану".
Згідно із документом, учням і студентам гарантується організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною. Також їм гарантовані виплати стипендій та інших виплат, передбачених законодавством та інше. Працівникам закладів освіти, установ освіти та наукових установ закон гарантує збереження місця роботи та середнього заробітку.
Джерело: офіційний вебпортал парламенту України
20.03.2022
РІШЕННЯ УРЯДУ ЩОДО АКРЕДИТАЦІЇ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що 16 березня 2022 року уряд ухвалив Постанову Кабінету Міністрів України №295 «Про особливості акредитації освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти, в умовах воєнного стану». Згідно з Постановою, продовжено термін дії акредитаційних сертифікатів закладів вищої освіти, а Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти тимчасово дозволено проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому (дистанційному) режимі, а також ухвалення рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітніх програм без проведення або із частковим проведенням акредитаційної експертизи без оплати вартості акредитації закладом вищої освіти.
Детальна інформація: на офіційному сайті МОН України, на Урядовому потралі (текст Постанови).
17.03.2022
З 14.03.2022 продовжується дистанційне навчання
Заняття проходять дистанційно відповідно до чинного розкладу з використанням платформ дистанційного навчання:
Moodle, Google Classroom та інших і засобів дистанційної комунікації: E-mail, моб. телефон, ZOOM, Viber, Skype та інших.
Довідкова інформація та матеріали для початку занять студентів у дистанційному режимі знаходяться на веб-сторінках кафедр сайту академії
Питання щодо комунікації студентів з викладачами кафедр вирішуються через кураторів груп, завідувачів кафедрами і деканів факультетів.
17.03.2022
СПІЛКА РЕКТОРІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА РІШЕННЯ ЩОДО СИТУАЦІЇ У ВИЩІЙ ШКОЛІ
На сайті Міністерства освіти і науки України повідомляється, що 12 березня 2022 року Спілка ректорів України прийняла важливі рішення щодо ситуації у вищій школі та участі її представників у обороні держави під час воєнного стану.
Відповідно до затвердженого рішення, пріоритетними завданнями Спілки є:
- підтримка ініціативи МОН щодо відміни ДПА, ЗНО в середній школі, спрощення вступу до магістратури у 2022 році, відміни випуску в медичних університетах за системою «Крок»;
- надання права університетам самостійно встановлювати розмір оплати за навчання (у разі потреби);
- звернення до уряду з проханням збільшити кількість місць державного замовлення на 30% для вступників 2022 року, особливо для абітурієнтів із найбільш постраждалих територій.
14.03.2022
Зміни у фінансуванні діяльності закладів вищої освіти
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 р. №251 призупинено на 2022 рік підхід щодо фінансування закладів вищої освіти за показниками їхньої діяльності. Зокрема, до 31 грудня 2022 р. призупинено постанову "Деякі питання запровадження індикативної собівартості", згідно з якою визначається мінімальний розмір плати за навчання для здобуття вищої освіти, а також постанову "Про розподіл видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на основі показників їхньої освітньої, наукової та міжнародної діяльності".
Першоджерела: Урядовий портал офіційний сайт МОН України
12.03.2022
Отримано перший закордонний патент
Співробітниками Українського державного університету науки і технологій, доцентом кафедри МтаТОМ Перчун Г.І.. та керівником відділу ІВ Івченко О.В. разом з колегами отримано патент Республіки Казахстан на «Спосіб випробування металічних стрижнів на змінний поперечний вигин» за №6905 від 25.02.2022 р.
Вітаємо Український державний університет науки і технологій з першим патентом, а авторів із новими здобутками!
09.03.2022
Шановні вступники до аспірантури!
Повідомляємо!
У зв'язку із введенням військового стану на території України вступні іспити до аспірантури переносяться до особового розпорядження.
Інформація буде розміщена на сайті.
09.03.2022
СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ПОВІДОМИВ ЩОДО ДПА ТА ЗНО У 2022 РОЦІ
8 березня 2022 р. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Телеграм-каналі повідомив, що "...об’єднавши зусилля з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, освітянською та батьківською спільнотами виходимо з пропозицією про одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році". Згідно повідомлення пропонується скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг. Сергій Шкарлет, також зазначив, що відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.
Джерело: офіційний сайт Міністерства освіти і науки України
08.03.2022